JP Oils autoryzowany importer i dystrybutor marki ENEOS w Polsce

Płyn hamulcowy ENEOS BRAKE & CLUTCH FLUID DOT 5.1

Płyn hamulcowy ENEOS BRAKE & CLUTCH FLUID DOT 5.1

Wysokowydajny, w pełni syntetyczny płyn hamulcowy, typu Long Life. Rekomendowany do wszystkich typów hydraulicznych układów hamulcowych, sprzęgieł i systemów ABS. Dedykowany zarówno do samochodów jak i motocykli. Nie zawiera silikonów, zaprojektowany zgodnie z wymogami specyfikacji DOT 5.1, spełnia również wymagania DOT 4 i DOT 2. Temperatura wrzenia 269 °C. Punkt wrzenia na mokro 187 °C.

Kup teraz »

Specjalne właściwości

Płyn hamulcowy o przedłużonej trwałości

Wiodący pod względem jakości płyn hamulcowy o unikalnej formule z wysokim, w porównaniu z wiodącymi na rynku płynami hamulcowymi, punkcie wrzenia na mokro, zapobiegającym awarii, wynikającej z obecności pęcherzyków pary w układzie hamulcowym nawet w ekstremalnych warunkach prowadzenia pojazdu. Punkt wrzenia na mokro 185oC, wyższy niż dla płynów DOT 4 (173oC) i DOT 3 (140oC) pozwala na dłuższe utrzymywanie wysokiej temperatury wrzenia, podczas prowadzenia pojazdu przez długi okres czasu w wysokiej temperaturze oraz w obecności wilgoci (płyny hamulcowe absorbują wilgoć z powietrza). Dlatego też właściwości płynu hamulcowego ENEOS gwarantują jego nieściśliwość i bezpieczeństwo użytkownika.

Optymalne hamowanie

Hamulce są zasadniczym elementem wpływającym na bezpieczeństwo jazdy ponieważ są niezbędne do zatrzymania samochodu. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego płynu hamulcowego. Równie ważną kwestią dla bezpieczeństwa jazdy jest postępowanie zgodnie z zaleceniami producenta samochodu odnośnie rodzaju i okresu wymiany płynu hamulcowego. Produkt ENEOS zachowuje wyjątkowo niską lepkość w niskich temperaturach (niższych niż DOT 4 i DOT 3), co pozwala na łatwiejszą cyrkulację w systemie ABS i optymalną reakcję hamowania.

Bezpieczny dla uszczelek, nie powodujący korozji

Płyn jest bezpieczny dla uszczelek i gumowych elementów i nie powoduje korozji w układach hamulcowych.

OPAKOWANIA

Butelka 500 ml

Zastosowanie

Klasyfikacja jakościowa

Przewyższa wymogi stawiane przez następujące normy:

  • SAE J1703
  • FMVSS 116 DOT 5.1 (bezsilikonowe), DOT 4 i DOT 3
  • ISO 4925 (5.1, 4 i 3)

Odpowiedni dla następujących pojazdów

Opracowany dla wszystkich pojazdów i motocykli, dla których zalecane jest stosowanie płynów hamulcowych o specyfikacji DOT 5.1. Mieszalny z DOT 4 i DOT 3.

Nie mieszać z silikonowymi i mineralnymi płynami hamulcowymi.