JP Oils autoryzowany importer i dystrybutor marki ENEOS w Polsce

ENEOS CVT Fluid Fully Synthetic

ENEOS CVT Fluid Fully Synthetic

Najwyższej jakości olej do przekładni bezstopniowych o stało-zmiennym przełożeniu. Mieszany z najlepszych bazowych olejów syntetycznych i starannie wyselekcjonowanych dodatków, zawierających środki zmniejszające tarcie, czynniki podnoszące detergencję i rozpraszalność, inhibitory korozji, dodatki zwiększające indeks lepkości oraz czynniki zapobiegające pienieniu. Olej ENEOS CVT to środek specjalnie zaprojektowany do samochodów z przekładniami bezstopniowymi, w których napęd przenoszą metalowe łańcuchy. Zapobiega ubytkom metalu w miejscach, gdzie łańcuchy stykają się z kołami pasowymi. Stworzony z użyciem najnowszych technologii w celu zapewnienia doskonałego przenoszenia momentu obrotowego i minimalizowania wibracji. Olej ENEOS CVT perfekcyjnie wypełnia oba powyższe zadania we wszystkich skrzyniach CVT z metalowymi łańcuchami.

Kup teraz »

Właściwości

Doskonałe własności zapobiegające tarciu metalowych powierzchni

Przekładnie bezstopniowe o stałozmiennym przełożeniu wykorzystują łańcuchy i koła zębate zamiast konwerterów momentu obrotowego stosowanych w regularnych przekładniach automatycznych. To właśnie na tym styku łańcuchów z kołami zębatymi przenoszona jest moc. ENEOS CVT Fluid, wzmocniony dobrze zbilansowaną mieszanką metalicznych detergentów, bezpopiołowych czynników rozpraszających, czynników wspomagających pracę pod wysokim ciśnieniem, środków zmniejszających tarcie i innych dodatków, zapobiega zużyciu się tych miejsc, w których dochodzi do styku łańcuchów i kół zębatych.

Odpowiedni do wszystkich typów samochodów ze skrzyniami CVT wykorzystującymi metalowe łańcuchy

Oleje CVT wymagają dobrej zdolności do przenoszenia momentu obrotowego między metalowymi elementami, jak również własności zapobiegających drganiom. Jednak poprawa właściwości w zakresie kontrolowania drgań wiąże się zazwyczaj z obniżeniem zdolności do przenoszenia momentu obrotowego. Obecnie Nippon Oil opracował nową technologię, dzięki której zarówno kontrola drgań jak i przenoszenie momentu obrotowego są na najwyższym poziomie. ENEOS CVT Fluid charakteryzuje się doskonałymi wartościami obu cech w skrzyniach CVT z metalowymi łańcuchami w pojazdach wszystkich producentów.

Olej przekładniowy o najwyższej wydajności

Dobrze zrównoważona mieszanka olejów bazowych o wysokiej wydajności i starannie wyselekcjonowanych dodatków zastosowanych w ENEOS CVT Fluid charakteryzuje się znakomitymi właściwościami w zakresie przepływu oleju w niskiej temperaturze, przeciwdziałania utlenianiu, zużycia elementów przekładni i ścieraniu, zgodności z materiałami użytymi do budowy przekładni oraz zapobiegania pienieniu.

ROZMIARY OPAKOWAŃ

1L, 4L

Przeznaczenie

ZASTOSOWANIE

  • Specjalnie opracowany do japońskich samochodów z przekładniami CVT, w których napęd przenoszą metalowe łańcuchy
  • Odpowiedni również do innych przekładni CVT, w których napęd przenoszą metalowe łańcuchy
  • Nieodpowiedni do samochodów z przekładniami toroidalnymi lub pasowymi

Charakterystyka

PDS ENEOS CVT Fluid

Karty bezpieczeństwa

Eneos CVT Fluid - MSDS