JP Oils autoryzowany importer i dystrybutor marki ENEOS w Polsce

Aktualności ENEOS

Miata miniChallenge

9 kwietnia 2016 roku na terenie Moto Park Ułęż odbyła pierwsza część imprezy cyklu Miata miniChallenge współorganizowanego przez MX-5 Klub Polska. W ramach zawodów właściciele Mazdy MX-5 ścigają się na różnych obiektach sportowych na terenie całego kraju.

Na Miata miniChallenge składa się w tym roku cykl 6 imprez. Pierwsza z nich odbyła się 9 kwietnia na terenie motoryzacyjnego centrum szkoleniowego Moto Park Ułęż. Kolejne będą miały miejsce w Białej Podlaskiej, Rallyland oraz na Torze Poznań. Pierwszy raz w ramach cyklu grupa mniej doświadczonych kierowców będzie mogła doszkolić się w obsłudze pojazdów RWD równolegle do Miata miniChallenge 2016 w ramach MmC Rookie.

Każda runda Miata miniChallenge podzielona jest na trzy grupy. Do Grupy 1 należą wszystkie modele MX-5 z silnikami 1.5, 1.6 oraz 1.8 (dotyczy modelu NC), do Grupy 2 pozostałe wersje silnikowe 1.8 oraz 2.0, a także Grupa 3 to modele inne (w tym Mazdaspeed), wyposażone w turbiny, kompresory, podtlenki azotu i inne modyfikacje niestosowane fabrycznie przez Mazdę.

Na iprezie nie mogło zabraknąć wsparcia ze strony JP Oils, autoryzowanego dystrybutora marki ENEOS w Polsce.

Zapraszamy na kolejne części imprezy.

kategoria: Aktualności, dodano: 2016-04-24 10:55:53, aktualizacja: 2016-08-24 11:48:54

Miata miniChallenge

III runda Miata miniChallenge