JP Oils autoryzowany importer i dystrybutor marki ENEOS w Polsce

O nas

Jesteśmy największym, prowadzącym kompleksową działalność, japońskim koncernem sektora naftowego i energetycznego posiadającym 10 stale eksploatowanych rafinerii i zdolność produkcyjną na poziomie 1,4 miliona baryłek dziennie, a także najważniejszym dostawcą olejów dla japońskich producentów samochodów, prowadzących działalność zarówno w kraju, jak i za granicą.  Jako koncern o zasięgu ogólnoświatowym, możemy sobie pozwolić na nieprzerwanie podwyższanie naszej konkurencyjności poprzez angażowanie się w kompleksową działalność, od poszukiwań złóż ropy naftowej, przez produkcję i rafinację, po dystrybucję i wprowadzanie naszych produktów na rynek. Nasz koncern obsługuje również największą sieć stacji paliwowych w Japonii, obejmującą 13 tysięcy obiektów skupionych pod światowej klasy marką ENEOS.

Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć zaufanie całej rzeszy klientów z całego świata. Oferowane przez nas możliwości techniczne cieszą się wysokim uznaniem japońskich producentów samochodów, motocykli i zaburtowych silników do łodzi, którym dostarczamy środki smarne używane jeszcze zanim pojazdy opuszczą taśmę produkcyjną.

Filia głównego koncernu, JX Nippon Oil & Energy Europe Limited, zajmuje się dostawami uznanych na całym świecie środków smarnych marki ENEOS dla europejskich sektorów motoryzacji i przemysłu. Nasz asortyment produktów obejmuje szeroką gamę najwyższej jakości olejów silnikowych odpowiednich do różnego rodzaju zastosowań, od sprzyjania wydajności paliwa po oleje gwarantujące wysokie osiągi oraz oleje przekładniowe i płyny hydrauliczne.

Marka ENEOS od wielu lat funkcjonuje w świecie sportów motorowych. Byliśmy pierwszą japońską firmą zajmującą się rafinacją produktów ropopochodnych, dostarczającą oleje do samochodów wyścigowych i rajdowych, biorących udział m.in. w rajdzie Paryż-Dakar, światowej klasy wyścigach Super GT, wyścigach Formuły 1 (Honda F1 Team) i wyścigu Le Mans (LEXUS TEAM Le Mans), gdzie duże prędkości i szczytowe osiągi to bezwzględna konieczność.

Opracowane z wykorzystaniem technologii rajdowej, oleje ENEOS ograniczają tarcie między podzespołami silnika, umożliwiając nie tylko uzyskanie najwyższej z możliwych wydajności silnika, ale także wyższą wydajność paliwa. Dzięki temu, technologie opracowane na potrzeby F1 umożliwiają poprawienie osiągów każdego samochodu przy jednoczesnej dbałości o środowisko i ograniczeniu zużycia paliwa.